aktuality

Z domova | | Redakcia

Vo veku 59 rokov zomrel Jozef Polešenský

Z domova

Vo veku 59 rokov zomrel vo štvrtok 5. januára dlhoročný spolupracovník Rádia LUMEN, redaktor Jozef Polešenský. Narodil sa v Trnave 28. 12. 1957 a bol aktívnym športovým fanúšikom. Najprv sa venoval futbalu, no neskôr presedlal na atletiku, predovšetkým chôdzu. Bol asistentom trénera československej seniorskej reprezentácie v chôdzi, ako aj trénerom juniorskej reprezentácie. Jeho rukami prešlo viacero generácií chodcov v Športovom gymnáziu v Banskej Bystrici. V druhej polovici 90. rokov 20. storočia sa začal venovať športovej novinárčine.

Jozef Polešenský pôsobil dlhé roky v Rádiu LUMEN. Poslucháči ho mohli počuť v športových správach, Infolumene či správach z regiónov. Pripravoval rubriky Cestovanie, Senior kurz a Rozhovor týždňa. Spolupracoval tiež s inými médiami – SITA, TASR, trnavská rozhlasová stanica Forte, či banskobystrická internetová televízia ESO. Jeho nezameniteľný prejav mohli počuť fanúšikovia na takmer všetkých významných slovenských atletických súťažiach (Dudinská päťdesiatka, Záhorácka dvadsiatka, Banskobystrická latka, Atletický most a mnoho ďalších).

Posledná rozlúčka s Jozefom Polešenským sa uskutoční vo štvrtok 12. januára 2017 o 14.00 h v krematóriu v Banskej Bystrici-Kremničke.

Odpočívaj v pokoji!