TopTip

Zo zahraničia
Víťazi Pretekov čnosti: Naše dojmy zo Svätej zeme

Víťazi Pretekov čnosti: Naše dojmy zo Svätej zeme

Prvá spoločná fotka výhercov vo Svätej zemi v Ain Karem

 

Aké sú vaše dojmy z púte vo Svätej zemi? Na túto otázku odpovedali všetci výhercovia súťaže Preteky čnosti s CK Awertour. Ak sa domnievate, že dať pocity na papier bolo pre nich náročné, tak sa domnievate správne.

 

Katarína Adamicová, Martin - autorka víťazného príbehu o najláskavejšom človeku

 

"Dovoľte mi na úplnom konci zájazdu vyjadriť obdiv nad krásnou akciou, ktorá prebiehala v réžií Rádia Lumen a CK Awertour. Od myšlienky k jej naplneniu prešla dlhá cesta. Poslucháči písali nádherné príbehy, plné ľudskosti, lásky, ochoty a pomoci. No a potom zájazd vo Svätej zemi. Koľká velebnosť, vznešenosť a krása. Takú osobnú blízkosť Boha som počas môjho predchádzajúceho života nezacítila. Vďaka dôstojnému pánovi o. Mojžišovi sme sa v Betleheme skutočne cítili ako na Vianoce, v Jeruzaleme a na Olivovej hore ako vo Veľkom týždni, v Kafarnaume ako vo veľkej škole a na Genezaretskom jazere ako rybári so Sv. Petrom."

 

Alena Mažgútová - najláskavejší človek

 

"Asi každý, kto bol na púti vo Svätej zemi povie, že mu dala veľa - a to veľa je všetko doplnenie poznania a upevnenie viery. Chodili sme po miestach kde kráčal Ježiš, apoštoli, učeníci a kde sa dodnes permanentne o vieru bojuje. My už tento pocit nemáme, akoby nebolo o čo bojovať. Aj toto poznanie mi dala púť. Duchovne na mňa najviac zapôsobila Bazilika Narodenia Pána. A citovo - 52 najrozličnejších ľudí s jedným cieľom, s postupným zbližovaním sa a rastúcou ohľaduplnosťou."

 

Alena Mažgútová a Katarína Adamicová na pobreží Stredoz. mora v Cesareai Prímorskej

 

S. Ulrika, Ružomberok- autorka príbehu o najláskavejšom človeku

 

Sestra Ulrika spolu so zdravotnou sestrou Máriou Mravcovou cestovali do Sv. zeme vďaka štedrosti júlových víťaziek K. Adamicovej a A. Mažgútovej. "Keď sme prišli a videla som všade naokolo púšť, tak som bola smutná, že toto má byť Svätá zem?! Ale náš sprievodca o. Martin Mojžiš nám dával nádej, že sa to zmení, veď je to krajina mlieka a medu. A veru zmenilo. Púť bola pre mňa zážitkom na celý život."

 

Mária Mravcová, Ružomberok - najláskavejší človek

 

"Je to púť vďačnosti a radosti. V knihe proroka Ozeáša je napísané: Zavediem ju na púšť a prihovorím sa jej srdcu. Všetko od počasia, cez pamiatky až po púšť bolo o dotyku srdca, teda o láske. Samotní ľudia boli pre mňa povzdbudením. Boli sme tu ako jedna veľká rodina."

 

Mária Mravcová a s. Ulrika pri hlavnom oltári v kostole Sv. Jozefa v Nazarete

 

Mária Bukovčáková, Trenčianska Teplá - autorka príbehu o najtrpezlivejšom človeku

 

"Mám obrovskú radosť, lebo len to čo dáš, máš. Náš blížny je trezor, do ktorého si ukladáme skutky lásky a tie sa nám potom keď to nečakáme vracajú. Pre mňa to bolo potvrdenie mojej viery v Boha. Pred odchodom som sa bála, čo bude s mojou rodinou, s otcom, ktorého opatrujem. Ale keď človek vloží všetko do božích rúk, nemá sa čoho obávať. Na každom kroku vo Sv. zemi som cítila, že ma Boh požehnáva. Vďaka Rádiu Lumen a CK Awertour som našla v Kataríne Kaletovej skvelú priateľku. Je to miesto, kde sa nebo dotýka zeme."

 

Katarína Kaletová, Nová Ľubovňa- najtrpezlivejší človek

 

Pani Katka sa vo Svätej zemi ocitla vďaka Márii Bukovčákovej a jej bratovi. Tí sa rozhodli jedno výherné miesto venovať práve pani Kataríne. "Je to tu krásne. Začínajú mi veci do seba zapadať čo sa týka môjho života. Mám pocit, že môj zosnulý syn mal túžbu sem prísť, ale nestihol. Ja osobne som na Svätú zem ani nepomýšľala, pretože to bolo pre mňa nedosiahnuteľné. Myslím, že tá túžba prísť sem mi bola vložená do srdca, aby som potešila syna, ktorý je verím v nebíčku."

Katarína Kaletová a Mária Bukovčáková v Bazilike Zvestovania Panny Márie v Nazarete

 

Lucia Šmidovičová, Višňové - autorka víťazného príbehu o najčestnejšom človeku

 

Lucia vyhrala s príbehom o najčestnejšom prváčikovi, ktorým nebol nikto iný ako jej syn Miško. Do Svätej zeme nakoniec však cestovala so svojim manželom, pretože pre chlapčeka by to bolo veľmi náročné. "S manželom sme po 14 rokoch niekde sami, bez našich 4 detí. Už som bola veľmi fyzicky aj psychicky vyčerpaná a nemala som z čoho dávať. Cítim, že tu dobíjam baterky, aby som sa mohla naďalej rozdávať."

 

Rasťo a Lucia Šmidovičovci pred sochou Panny Márie v Nazarete

 

Janka Majirská, Bartošovce - autorka víťazného príbehu o najobetavejšom človeku

 

"Prvýkrát som letela a prvýkrát som vo Svätej zemi. Azda najviac na mňa zapôsobila Kaána Galilejská. Mali sme krásnu kázeň, páčilo sa mi ako si manželia obnovili svoje sľuby. Hymnus lásky bol krásny. Veľa som sa modlila za svojho nastávajúceho, aby mi už prišiel do cesty:-)"

 

Emília Majirská, Bartošovce - najobetavejší človek

 

"Som vo Svätej zemi prvýkrát a prvýkrát v živote aj pri mori. Určite si tú výhru zaslúžili aj iní. Som však vďačná Janke, že ten príbeh napísala, lebo byť na tých miestach, kde bol Ježiš, je úžasný zážitok a veľká odmena od Boha."

 

Dcéra Janka a mama Emília Majirská pri akvadukte v Herodesovom meste Cesarea

 

Mária Bujnovská, Drienovská Nová Ves - autorka víťazného príbehu o najmilosrdnejšom človeku

 

"Žiadne slová nedokážu vypovedať aká je to sila. Učarovala mi rozmanitosť krajiny, jej paradoxy - zeleň a púšť. Je to veľké posilnenie viery. Oslovila ma Getsemanská záhrada, vrchol Kalvárie - keď som sa dotýkala miesta kríža, plakala som celý čas."

 

Anna Magdošková, Prešov - najmilosrdnejší človek

 

"Vo Svätej zemi som načerpala Ducha svätého, pokoj a radosť. Je ťažké o tom hovoriť a nezažiť to na vlastnej koži. Nečakala som, že v palestínskych častiach bude taký neporiadok ani to, že nás bude sprevádzať sám Mojžiš:-). Mám obrovskú radosť, že tu bola odslúžená sv. omša za moju zosnulú dcéru Silviu práve v deň, kedy by bola oslávila narodeniny teda 19. februára.

 

Sestry Anna Magdošková a Mária Bujnovská v Jaskyni mlieka v Betleheme

 

Bernaťáková Viera, Mútne - najštedrejší človek

 

Pani Viera je víťazkou decembrového kola. Vo Svätej zemi je prvýkrát.

"Je to neuveriteľný pocit stáť vlastnými nohami vo Sv.zemi. Najkrajší duchovný zážitok môjho doterajšieho života na obohatenie viery. Dlho som nechcela veriť, že sme vyhrali práve my. Som šťastná a vďačná."

 

Viera Bernaťáková s manželom pri soche Sv. Jozefa
Všetkým čnostným ľuďom, ktorí sa zapojili do súťaže Preteky čnosti s CK Awertour v roku 2016 patrí jedno veľké ĎAKUJEME. Počúvajte Rádio Lumen aj naďalej a už čoskoro sa dozviete aké prekvapenia máme pre vás prichystané v roku 2017.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 19.06.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Aby sociálne siete vyzdvihovali solidaritu a rešpektovali druhých v ich odlišnostiach.
  • Úmysel KBS na jún: Nech sú prvoprijímajúci živo začlenení do života spoločenstiev našich farností.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za uzdravenie pre Vladimíra a za Božiu pomoc po ťažkom úraze. Mária
  • Za uzdravenie pre môjho onkologicky chorého ocka Ondreja. Lívia
  • Za poznanie Božej vôle, za vedenie Duchom Svätým, za milosti pre mňa, aby Boh zmenil moju osamelosť, smútok. Alena
  • Za Božie požehnanie a poďakovanie dožitého jubilea 70 rokov. Magdaléna
  • Za dobrého pobožného životného partnera pre sestru a vnučku Slávku. Eva
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.