aktuality

Z domova | | Ondrej Rosík

Veronika Súkenníková: Vo viere som posunula aj svojich rodičov

Z domova

Na fotografii je Veronika Súkenníková

Študuje na katolíckej univerzite, aktívne sa zapája do aktivít vo svojej farnosti i v škole. Pôvodne vôbec neplánovala ísť na katolícku vysokú školu.

„Na začiatku bola moja viera tradičná. Chodila som do kostola, občas som sa modlila,“ spomína Veronika. Vieru jej rodičia odovzdávali hlavne tým, ako sa správali k nej a jej súrodencom. Zmenilo sa to, keď nastúpila na Gymnázium Sv. Františka z Assisi v Žiline: „Tam som videla, že mladý človek prežíva vieru revolučným spôsobom. Tí mladí sa v každodennom živote držali pána Boha za ruku a všetko robili s Ním. Toto som aj ja chcela dosiahnuť.“ V ich rodine už dávno neprežívajú vieru len tradičným chodením do kostola. Každý večer sa modlia a ďakujú Bohu za prežitý deň.

Veronika pôvodne vôbec neplánovala ísť na Katolícku univerzitu: „Chcela som ísť na bežnú vysokú školu, chcela som byť v takom „normálnom“ svete. Ale podala som si prihlášku aj do Ružomberka a keď som sem prišla, veľmi sa mi tu zapáčilo.“

Veronika má veľmi rada hudbu. Vedie spevácky zbor. Minulý rok spolu s ďalšími nacvičila pásmo venované Roku milosrdenstva.

Celý rozhovor s Veronikou Súkenníkovou si môžete vypočuť v našom archíve:

http://audio.lumen.sk/download.php?subor=boh-v-mojom-zivote161_28_12_2016.mp3