aktuality

Z domova | | PR oddelenie

V piatok 29.9. oslavujeme nášho nebeského patróna

Z domova

socha sv. Michala Archanjela

Každý z nás má svojho krstného patróna, ďalej môžeme hovoriť o birmovných patrónoch. Všeobecne však jednotliví svätci sú patrónmi nielen osôb, ale aj profesii, rôznych stavov, činností v ľudskom živote. Keďže my v Rádiu LUMEN sme sa už viackrát presvedčili, že len vlastnými silami toho veľa nedosiahneme, tak naše prosby k Bohu smerujú aj cez nášho patróna - sv. Michala Archanjela. V liturgii si na neho spomíname v piatok 29.9.

Michal Archanjel je patrón katolíckej Cirkvi, v boji proti pokušeniam a diablovi; rytierov, vojakov, obchodníkov, parašutistov, policajtov, námorníkov, pekárov, výrobcov váh, ciachovačov, lekárnikov, sanitárov, tokárov, krajčírov, sklenárov, maliarov, zlatníkov, cínarov, zlievačov, zamestnancov bánk, rádiomechanikov, chudobných, zomierajúcich; cintorínov; patrón dobrej smrti; pri búrke a zlom počasí... a samozrejme, je patrónom Rádia LUMEN.

V našom vysielaní si ho pripomenieme v rannej téme v piatkovej Lumenáde 29.9. s Ivom Novákom v čase 6:00-11:00.

Zamestnanci Rádia LUMEN sa stretnú na sv. omši v kaplnke sv. Michala Archanjela o 11:00 a budú spoločne ďakovať za naše rádio.

Navyše v tento deň si s vďakou spomíname aj na našich pozemských "patrónov" Rádia LUMEN, ktorí nás podporujú. Ak nimi ešte nie ste, tak sa môžete jednoducho prihlásiť TU a čerpať výhody pre patrónov Rádia LUMEN.