TopTip

Novinka
Skaličania prejavili o knihu veľký záujem!

Skaličania prejavili o knihu veľký záujem!

Redaktorka Anna Božková a PR manažérka Andrea Kundrová zažili cez víkend obohacujúce stretnutia s farníkmi v Skalici. Zoznámili sa aj s autorom príbehu z knihy Preteky čnosti a jedným z najštedrejších ľudí na Slovensku.

Stretnutie so Skaličanmi prebiehalo počas troch nedeľných svätých omší. V čase, keď kňazi čítajú oznamy dostala priestor prehovoriť pred prítomnými veriacimi PR manažérka Rádia Lumen Andrea Kundrová. Tá predstavila knihu Preteky čnosti, v ktorej sa nachádza aj príbeh Mariána Balažíka o záchrane jedného Kríža. Pre Pavla Šantavého to však nie je hocijaký kríž. " Je to pre mňa symbol mojej mladosti a dedičstvo našich predkov," zdôveril sa Pavol Šantavý. Aj to je dôvod prečo tak horlivo bojoval a spolu s ďalšími obyvateľmi mesta vychýrených trdelníkov stále bojuje o jeho záchranu. Aj napriek tomu, že Pamiatkový úrad v Trnave rozhodol o zachovaní kríža, noví majitelia sa vraj chystajú v jeho okolí vyrúbať stromy. "Pevne dúfame, že to nebude začiatok konca aj tejto nádhernej pamiatky z 19.storočia," doplnil Marián Balažík.

Zľava Marián Balažík - autor príbehu o Kríži, Andrea Kundrová a Pavol Šantavý, hlavný protagonista príbehu

Počas našej návštevy sa veriaci dozvedeli aj o možnosti stať sa patrónom Rádia Lumen. Získať od nás mohli aj časopis Lumen klub či obrázky sv. Michala archanjela - patróna nášho rádia. Do Banskej Bystrice poslali veľa vrúcnych pozdravov, požehnaní a odhodlania pokračovať v evanjelizácii. Aj my ďakujeme všetkým Skaličanom, najmä dekanovi o. Romanovi Stachovičovi a miestnym kaplánom za ústretovosť a pomoc pri organizovaní podnetných stretnutí.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 21.06.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Aby sociálne siete vyzdvihovali solidaritu a rešpektovali druhých v ich odlišnostiach.
  • Úmysel KBS na jún: Nech sú prvoprijímajúci živo začlenení do života spoločenstiev našich farností.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za uzdravenie pre ocka Petra
  • Za obrátenie a duchovné uzdravenie manžela Pavla a za posilu vo viere a dôvere v Boha, ako aj za synov a ich rodiny. Mária
  • Za uzdravenie z duševnej choroby syna Juraja a dar živej viery a dobré vzťahy v celej širokej rodine. Mama
  • Za šťastnú operáciu pre babku Margitu. Eva
  • Za zázrak, odpustenie a zmierenie sa s mojím manželom a záchranu našej rodiny. Veronika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.