aktuality

Novinka | | PR oddelenie

Príďte na Lumentúru a vyhrajte pobyt v Slovenskom raji!

Novinka

Aj takéto krásy ukazuje jeseň v Ludrovskej doline

Dňa 29. októbra 2017, t. j. nedeľa, absolvujeme v poradí už dvadsiatu šiestu Lumentúru. Tentokrát sa vyberieme z dedinky Ludrová (neďaleko Ružomberka) a poputujeme asfaltovou cestou rovnomennou dolinou.

A navyše sme si pre vás pripravili veľkú súťaž! Staňte sa patrónom Rádia LUMEN priamo na Lumentúre a vyhrajte turistický pobyt pre rodinu v Slovenskom raji! Pobyt zahŕňa ubytovanie na 2 noci pre 4 osoby v ubytovaní na súkromí v Smižanoch - východisko pre turistiku v Slovenskom raji v Čingove.

Jesenná Lumentúra je vhodná pre malých aj veľkých, zdatných, aj tých menej trénovaných turistov, vítané sú rodinky s deťmi (z dopravných prostriedkov sú povolené kočíky, korčule a bicykle). Trasu si každý účastník zvolí podľa sebakritického zhodnotenia svojej momentálnej fyzickej i duševnej výbavy, koľko si bude trúfať prejsť po pohodlnej ceste, vedúcej malebným krajom pod krásnym Salatínom.

Príďte si s nami spoločne vychutnať jesenné čaro Božej prírody a poďakovať Stvoriteľovi za jej dary. Možnože nájdeme v lesných zákutiach ešte i nejaké pôvabné a chutné huby.

Stretneme sa o 09.00 hod. na parkovisku na konci dediny povedľa futbalového ihriska. Odtiaľto sa potom spoločne poberieme do Ludrovskej doliny. Po dvojkilometrovej pohodovej prechádzke „z nohy na nohu“, spojenej s vnímaním nádhernej jesennej prírody, bude pod dreveným turistickým prístreškom vonku svätá omša s pánom riaditeľom Rádia Lumen otcom Jurajom Spuchľákom. Po svätej omši budú môcť účastníci ešte individuálne vyraziť na výlety do blízkeho okolia, ktoré oplýva krásou neslýchanou-nevídanou.

Všetci priatelia krásnej slovenskej prírody a dedičstva našich predkov sú na výlete srdečne vítaní. Na spoločne strávené chvíle v prekrásne vymaľovaných zátišiach jesennej  prírody Nízkych Tatier sa teší aj prírodovedec Miroslav Saniga!