aktuality

Už čoskoro vo vysielaní | | PR oddelenie

Posolstvo Panny Márie z Fatimy má už 100 rokov!

Už čoskoro vo vysielaní

Kľúčovým výrokom „tajomstva z Fatimy“ je tiež výrok: „Moje Nepoškvrnené Srdce zvíťazí.“ Čo to znamená? Srdce otvorené Bohu, očistené uvažovaním o Bohu je silnejšie ako pušky a iné zbrane. Máriino fiat, slovo jej srdca, zmenilo dejiny sveta, pretože uviedlo na tento svet Spasiteľa, lebo zásluhou tohto áno sa Boh mohol stať človekom v našom priestore a taký ostáva navždy.

Rádio LUMEN vám už tento víkend ponúka hneď niekoľko impulzov na uvažovanie o fatimskom posolstve:

Téma posolstva z Fatimy bude rezonovať aj v príhovoroch a textoch v rámci priamych prenosov, ktoré budeme vysielať v sobotu predpoludním z Višňového (10:00 - 12:00) a popoludní z Nitry z modlitbového dňa k úcte Matky všetkých národov (16:00-18:00).

Hudobne tému fatimských zjavení doplníme sobotným aperitívom na tému: 100.výročie Fatimských zjavení podčiarknuté obľúbeným repertoárom Slovensko-moravských mariánskych piesní. Vyberá Diana Rauchová.

Na 15:15 pripravuje Dana Jacečková Literárnu kaviareň na tému: Fatima. Modlitba a pokánie, nádej a záchrana (knižná novinka pri príležitosti 100. výročia fatimských zjavení)

Pavol Jurčaga pripravil reláciu Od ucha k duchu (o 20:15 - 21:45) s prednášajúcimi z konferencie o fatimských zjaveniach, ktorá bola v kňazskom seminári sv. Františka Xaverského v Badíne (téma: Fatimské zjavenia - ich história, posolstvo a akutálnosť)

Deťom túto tému priblížime v nedeľnom sviatočnom svetielku (8:30 - 10:00) v téme: Deň matiek - Fatimská Panna Mária.

Na svoju návštevu vo Fatime nadviaže zrejme i Pápež František v nedeľnom príhovore pri modlitbe Raduj sa Nebies Kráľovná, ktorú odvysielame v priamom prenose.

Nezabudli sme ani na Deň matiek v nedeľu 14.5.:

Popoludní máme pripravenú rozhlasovú hru  o zjaveniach našej Nebeskej Matky pod názvom Fatimské deti (nedeľa 13:00 - 14:00).

Tematicky to doplní Ondrej Rosík v relácii Vitaj doma rodina o 14:00 - 15:00 témou Ako nezanedbať to podstatné vo výchove detí a mladých?

Deň matiek určite zarezonuje aj v relácii Piesne na želanie v samotných blahoželaniach o 16:00.

Na záver niekoľko zaujímavostí o Fatimskej Panne Márii.

Vedeli ste, že...

Náboj, ktorý vybrali z tela Svätému otcovi Jánovi Pavlovi II. po atentáte 13.05.1981 je zasadený do korunky na soche Fatimskej Panny Márie.

V deň záverečného zjavenia, 13. 10.1917 lúče slnka dokázali vyliečiť prítomných chorých.

Námestie, kde sa nachádza Bazilika Panny Márie z Fatimy je dvojnásobne väčšie ako rímske Námestie sv. Petra.