TopTip

Z domova: Pani Anna Guziová: K Bohu a viere ma priviedla moja mama

Pani Anna Guziová: K Bohu a viere ma priviedla moja mama

Na fotografii je Anna Guziová

Svedectvo pani Anny Guziovej z Banského o svojom živote s Bohom sa začína spomienkou na detstvo a jej matku. „Brávala nás pri každej príležitosti do cerkvi na liturgiu a v nedeľu to bol vždycky svätý ruženec,“ spomína si. Ako deti vedeli, ak uposlúchnu matku, že bude usmiata a spokojná.

V čase komunizmu, keď nastúpila na vysokú školu, mala jej matka obavy, ako to s ňou ako učiteľkou bude. Stretla sa so svojím duchovným otcom a ten jej poradil, aby sa modlila za svoje deti. Sľúbil jej, že príde doba, keď uvidí všetky svoje deti v chráme. A to sa jej splnilo. Keď padol komunistický režim a spoločenská situácia sa normalizoval, videla matka pani Anny Guziovej všetkých šiestich súrodencov v cerkvi.

Veľkú radosť matke pani Anny spôsobovalo, že aj v obci Banské, kam sa pani Anna presťahovala za prácou, jej dcéra kantoruje, zapája sa do života farnosti. Ako rozpráva pani Anna, bolo to „vďaka nej, vďaka Bohu, vďaka Panne Márii, ktorá nás vždycky chránila...“

Ako viera v Boha pomáhala pani Anne Guziovej z Banského aj počas vážnej choroby jej manžela, nájdete v archíve Rádia LUMEN na adrese http://lumen.sk/archiv.html v rubrike Boh v mojom živote z 31.05.2017.

Podobné články

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 21.05.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Evanjelizačný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Aby veriaci laici uskutočňovali svoje osobitné poslanie tak, že budú tvorivo odpovedať na výzvy súčasného sveta.
  • Úmysel KBS na máj: Nech sa v našom živote, aj v živote farnosti i celej spoločnosti, prejaví naša mariánska zbožnosť.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za Katarínu, za dobrého životného partnera, za zdravie a Božie požehnanie. Helena
  • ZA BOŽIU POMOC PRI ŠTÁTNICIACH
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.