TopTip

Z domova
Pán si povolal Máriu Sabolovú, manželku gréckokatolíckeho kňaza, nášho redaktora

Pán si povolal Máriu Sabolovú, manželku gréckokatolíckeho kňaza, nášho redaktora

V piatok 1. septembra v nočných hodinách nás predišla do neba manželka gréckokatolíckeho kňaza a matka troch detí Mária Sabolová. Zomrela vo veku 32. rokov. Pohrebná liturgia za zosnulú bude v utorok 5. septembra 2017 o 11:00 h. v Kostole sv. Alžbety vo Zvolene. Obrady povedie bratislavský eparcha Mons. Peter Rusnák.

Mgr. Mária Sabolová sa narodila 3. októbra 1984 vo Vranove nad Topľou. Navštevovala Cirkevné gymnázium v Trebišove a potom absolvovala pedagogické štúdium v odbore Biológia – Geografia na Katolíckej univerzite v Ružomberku. V máji 2009 prijala sviatosť manželstva s Jánom Sabolom, a spolu s ním po jeho kňazskej vysviacke začala pôsobiť v mladej Gréckokatolíckej farnosti Zvolen, ktorej dodnes chýba materiálne zázemie. Začala súčasne pracovať ako pedagóg na Gymnáziu v Kremnici a tamojšej Špeciálnej základnej škole.

Spoločne so svojím manželom rozvíjali vo Zvolene duchovný život farnosti. V máji 2011 sa im narodilo prvé dieťa. O dva roky aj druhé. Mária Sabolová sa v tomto čase stretávala s ostatnými veriacimi matkami na modlitbách. V mestskom nájomnom byte znášala so svojou rodinou nepochopenie a sťažnosti susedov, ktorým prekážal dupot detí. V septembri 2015 nastúpila ako učiteľka na Špeciálnu základnú školu v Detve.

V marci minulého roku jej v treťom mesiaci tehotenstva diagnostikovali onkologické ochorenie. Ona sa rozhodla bojovať o život svojho dieťaťa. V septembri 2016 sa jej narodila zdravá dcérka. Mária Sabolová bojovala po pôrode so zákernou chorobu s nádejou ďalej. V posledných dňoch sa však jej stav náhle zhoršil. Odišla do neba zaopatrená sviatosťami v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici v piatok 1. septembra 2017 vo veku 32 rokov života a 8 rokov manželstva a služby pre farnosť. Ďakujeme zo srdca všetkým za lekársku, hmotnú a duchovnú starostlivosť.

Blažený pokoj a večná jej pamiatka!

o. Ján Sabol

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 20.06.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Aby sociálne siete vyzdvihovali solidaritu a rešpektovali druhých v ich odlišnostiach.
 • Úmysel KBS na jún: Nech sú prvoprijímajúci živo začlenení do života spoločenstiev našich farností.
 • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
 • Za zomrelých Eduarda a Jozefa. Eva
 • Za Božiu pomoc pri skúškach v poslednom ročníku. Matúš
 • Za môjho manžela Mareka, aby našiel vieru v Boha, odpustil a aby sme zachránili naše manželstvo a rodinu. Veronika
 • Za zdravie a vyriešenie problémov so zdravím a Božiu pomoc pre Annu a Danu
 • Za zdravie a Božie požehnanie za moju sestru Máriu a jej rodinu. Sestra Valéria
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.