TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
o. Miroslav Bujdoš: Rok som čakal na konkrétnu odpoveď

o. Miroslav Bujdoš: Rok som čakal na konkrétnu odpoveď

Na fotografii je o. Miroslav Bujdoš

Príbeh povolania do zasväteného života redemptoristického misionára Miroslava Bujdoša z Michaloviec sa začal písať v prvom ročníku na gymnáziu. Na Silvestra mali v Stropkove celovečerný program a o 23:30 šli do chrámu rozlúčiť sa so starým rokom, poďakovať Pánu Bohu za to, čo prežili, spomína otec Miroslav.

Jeden z otcov redemptoristov vytiahol klobúk, v ktorom boli krátke citáty, a vyzval mladých, aby položili Bohu celkom konkrétnu otázku. Miroslav vtedy otázku síce položil, no nedostal jasnú odpoveď: „Musím povedať, že môj prvý dojem z toho, čo som si tam prečítal, bol dosť veľkým sklamaním.“

No prišiel ďalší rok, ďalší Silvester. Veľmi podobná situácia pred koncom starého roka. Ale vtedy zhodou okolností, keďže tam ako mladí spievali, hrali na gitarách, už nestihol položiť Bohu otázku. V istom momente bol pred ním spomenutý klobúk s lístočkami a tak si ho vytiahol bez položenia otázky.

Dnes otec Miroslav vie, že rozhodnutie do zasväteného života nebolo len jeho rozhodnutím, ale skrze neho prišlo požehnanie od Boha pre jeho životnú cestu.

Celé svedectvo redemptoristu o. Miroslava Bujdoša nájdete v našom archíve: http://audio.lumen.sk/download.php?subor=boh-v-mojom-zivote172_08_02_2017.mp3

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 19.06.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Aby sociálne siete vyzdvihovali solidaritu a rešpektovali druhých v ich odlišnostiach.
  • Úmysel KBS na jún: Nech sú prvoprijímajúci živo začlenení do života spoločenstiev našich farností.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za uzdravenie pre Vladimíra a za Božiu pomoc po ťažkom úraze. Mária
  • Za uzdravenie pre môjho onkologicky chorého ocka Ondreja. Lívia
  • Za poznanie Božej vôle, za vedenie Duchom Svätým, za milosti pre mňa, aby Boh zmenil moju osamelosť, smútok. Alena
  • Za Božie požehnanie a poďakovanie dožitého jubilea 70 rokov. Magdaléna
  • Za dobrého pobožného životného partnera pre sestru a vnučku Slávku. Eva
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.