aktuality

Už čoskoro vo vysielaní | | Ján Sabol

o. Miroslav Bujdoš: Rok som čakal na konkrétnu odpoveď

Už čoskoro vo vysielaní

Na fotografii je o. Miroslav Bujdoš

Príbeh povolania do zasväteného života redemptoristického misionára Miroslava Bujdoša z Michaloviec sa začal písať v prvom ročníku na gymnáziu. Na Silvestra mali v Stropkove celovečerný program a o 23:30 šli do chrámu rozlúčiť sa so starým rokom, poďakovať Pánu Bohu za to, čo prežili, spomína otec Miroslav.

Jeden z otcov redemptoristov vytiahol klobúk, v ktorom boli krátke citáty, a vyzval mladých, aby položili Bohu celkom konkrétnu otázku. Miroslav vtedy otázku síce položil, no nedostal jasnú odpoveď: „Musím povedať, že môj prvý dojem z toho, čo som si tam prečítal, bol dosť veľkým sklamaním.“

No prišiel ďalší rok, ďalší Silvester. Veľmi podobná situácia pred koncom starého roka. Ale vtedy zhodou okolností, keďže tam ako mladí spievali, hrali na gitarách, už nestihol položiť Bohu otázku. V istom momente bol pred ním spomenutý klobúk s lístočkami a tak si ho vytiahol bez položenia otázky.

Dnes otec Miroslav vie, že rozhodnutie do zasväteného života nebolo len jeho rozhodnutím, ale skrze neho prišlo požehnanie od Boha pre jeho životnú cestu.

Celé svedectvo redemptoristu o. Miroslava Bujdoša nájdete v našom archíve: http://audio.lumen.sk/download.php?subor=boh-v-mojom-zivote172_08_02_2017.mp3