TopTip

Z domova
Lumentúra v Terchovej otvorila turistickú sezónu Rádia LUMEN.

Lumentúra v Terchovej otvorila turistickú sezónu Rádia LUMEN.

Viac ako 150 poslucháčov Rádia Lumen sa počas víkendu stretlo na prvej tohtoročnej Lumentúre. Miroslav Saniga ju nasmeroval do Terchovej. Okrem prechádzky bola v programe aj svätá omša, ktorú celebroval riaditeľ rádia Juraj Spuchľák. Nechýbalo ani štedré občerstvenie a dobrá nálada. „Terchová má taký chotár krásny, že by ste tu mohli stráviť celý život a nenavštívili by ste všetky tie pozornosti, ktoré Pán Boh tu nám dal. Vybrali sme tú oblasť, kde ľudia voľakedy robili na Podžiari, kde sa žilo, kde sa pásli ovečky a z toho Podžiara je viacero krásnych chodníkov do nových dolných, horných dier poprípade sa dá ísť potom ešte aj na sedlo medzi Rosutce,“ vysvetlil prírodovedec Miroslav Saniga.
S Rádiom LUMEN do prírody putovala aj jedna z víťaziek súťaže preteky čnosti: Prvýkrát sme. Je to blízko, pekné počasie to máte hore asi zariadené," zažartovala Lucia Šmidovičová z Višňového, ktorá sa lumentúry zúčastnila aj so svojimi deťmi a manželom. Cestu na lumentúru si našli aj poslucháči z pomerne vzdialených končín od Terchovej - napríklad Partizánske, alebo Bardejov. 
Súčasťou Lumentúry sú pravidelne aj sväté omše v prírode. Hlavným celebrantom je riaditeľ Rádia Lumen Juraj Spuchľák. Svätú omšu na Turíce v prírode ešte neslúžil. „Nie, nie Turíce som tak ešte neslávil. Duch svätý je život. A aj život v prírode," pripomína otec Juraj Spuchľák.

Ďalšie 2 lumentúry, ktoré sú naplánované na leto a skorú jeseň budú cielené na poslucháčov zo západného a východného Slovenska. O čase ich konaní nájdete všetky potrebné informácie v dostatočnom predstihu na webe lumen.sk a tiež vo vysielaní Rádia LUMEN. 

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 21.06.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Aby sociálne siete vyzdvihovali solidaritu a rešpektovali druhých v ich odlišnostiach.
 • Úmysel KBS na jún: Nech sú prvoprijímajúci živo začlenení do života spoločenstiev našich farností.
 • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
 • Za uzdravenie pre ocka Petra
 • Za obrátenie a duchovné uzdravenie manžela Pavla a za posilu vo viere a dôvere v Boha, ako aj za synov a ich rodiny. Mária
 • Za uzdravenie z duševnej choroby syna Juraja a dar živej viery a dobré vzťahy v celej širokej rodine. Mama
 • Za šťastnú operáciu pre babku Margitu. Eva
 • Za zázrak, odpustenie a zmierenie sa s mojím manželom a záchranu našej rodiny. Veronika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.