aktuality

Z domova | | Ondrej Rosík

Juraj Maďar: diecézne centrum mi ponúka duchovný rast

Z domova

Juraj Maďar

Mladí ľudia majú dnes mnoho možností. Okrem športu či rôznych umeleckých záujmov im aktivity ponúkajú aj pastoračné centrá. Tu sa môžu rozvíjať napríklad v animátorských školách. Animátorskú školu v diecéznom centre Maják navštevuje aj Juraj Maďar.

Juraj dlho chcel ísť do animátorskej školy: „Najprv to nechceli moji rodičia. Napokon s tým súhlasili, ale v ten rok už bol plný ročník. Nakoniec sa mi to podarilo a do školy som nastúpil pred dvoma rokmi,“ spomína na začiatky.

Zvažoval aj možnosť, že by šiel na vysokú školu. Nakoniec sa rozhodol, že zotrvá v diecéznom centre. Ako animátor má rôzne úlohy: „Ak je školský rok, v piatok k nám prichádzajú študenti na víkendovky. Cez prázdniny zveľaďujeme okolie centra.“

Juraj si uvedomuje, že pracuje s mladými a nie všetko, čo im chce odovzdať, padne na úrodnú pôdu: „Sú ľudia, ktorí prídu na obnovy a chcú sa vzdelávať, ale prichádzajú aj takí, ktorí musia. Oni často ani nechcú, ale samo ich to osloví. Nemôžem sa pozerať na to, kto bude pokračovať a kto nie. Ja im dám balíček a je na nich, či si ho otvoria alebo nie.“

Juraj vníma Boha ako Otca, Priateľa, ktorý ho vypočuje. Je hudobník a má rád chvály, hráva na svätých omšiach. Celý rozhovor si môžete vypočuť v rubrike Boh v mojom živote zo dňa 26. júla 2017:

http://lumen.sk/relacie/rubriky/boh-v-mojom-zivote.html2