aktuality

Už čoskoro vo vysielaní | | Ján Sabol

Janka a Jozef sú šťastnými manželmi, aj keď je jeden z nich neveriaci

Už čoskoro vo vysielaní

Jozaf a Janka ako mladomanželia

Janka a Jozef sa spoznali v roku 2004 na vysokej škole v Liptovskom Mikuláši. Po siedmych rokoch sa vzali. Zamestnanie ich priviedlo do Zvolena.

Janka je veriaca. O svojom manželovi si nemyslí, že by neveril. Skôr sa domnieva, že v Boha verí, ale nebol k tomu vedený ani vychovávaný. Nebol zvyknutý verejne prejavovať svoju vieru.

Jozef prezradil, že na začiatku museli zápasiť s mnohými názorovými bariérami: „Pre mňa veci alebo ľudia, ktorí v niečo verili, predstavovali niečo cudzie. Niečo, čo som nebol ochotný akceptovať. Trvalo to dlho, kým sme sa začali akceptovať a začalo nám to dobre klapať. Možno to bolo spôsobené aj tým, že som považoval vieru za niečo zlé a svoju manželku som chcel pred tým chrániť.“

Po niekoľkých rokoch dosiahli konsenzus. Jozef prijal, že viera manželky ho nijako neohrozuje, že to nie je niečo, čo by bolo zlé. Napokon začal chodiť spolu s manželkou do kostola a podporoval ju v tom.

Celý rozhovor s manželmi Jankou a Jozefom si môžete vypočuť v našom archíve: http://audio.lumen.sk/download.php?subor=byt-stastnou-rodinou-dnes111_20_01_2017.mp3