TopTip

Už čoskoro vo vysielaní: Janka a Jozef sú šťastnými manželmi, aj keď je jeden z nich neveriaci

Janka a Jozef sú šťastnými manželmi, aj keď je jeden z nich neveriaci

Jozaf a Janka ako mladomanželia

Janka a Jozef sa spoznali v roku 2004 na vysokej škole v Liptovskom Mikuláši. Po siedmych rokoch sa vzali. Zamestnanie ich priviedlo do Zvolena.

Janka je veriaca. O svojom manželovi si nemyslí, že by neveril. Skôr sa domnieva, že v Boha verí, ale nebol k tomu vedený ani vychovávaný. Nebol zvyknutý verejne prejavovať svoju vieru.

Jozef prezradil, že na začiatku museli zápasiť s mnohými názorovými bariérami: „Pre mňa veci alebo ľudia, ktorí v niečo verili, predstavovali niečo cudzie. Niečo, čo som nebol ochotný akceptovať. Trvalo to dlho, kým sme sa začali akceptovať a začalo nám to dobre klapať. Možno to bolo spôsobené aj tým, že som považoval vieru za niečo zlé a svoju manželku som chcel pred tým chrániť.“

Po niekoľkých rokoch dosiahli konsenzus. Jozef prijal, že viera manželky ho nijako neohrozuje, že to nie je niečo, čo by bolo zlé. Napokon začal chodiť spolu s manželkou do kostola a podporoval ju v tom.

Celý rozhovor s manželmi Jankou a Jozefom si môžete vypočuť v našom archíve: http://audio.lumen.sk/download.php?subor=byt-stastnou-rodinou-dnes111_20_01_2017.mp3

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 24.05.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Evanjelizačný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Aby veriaci laici uskutočňovali svoje osobitné poslanie tak, že budú tvorivo odpovedať na výzvy súčasného sveta.
  • Úmysel KBS na máj: Nech sa v našom živote, aj v živote farnosti i celej spoločnosti, prejaví naša mariánska zbožnosť.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.