aktuality

Novinka | | PR oddelenie

Hymna blahorečenia dona Titusa je dielom skupiny Poetica Musica

Novinka

Zuzana Eperješiová (zdroj foto - tituszeman.sk)

Poetica Musica ponúka len pár dní pred blahorečením dona Titusa Zemana hymnus textom na motívy jeho života. Skladba Za hranicami tak opäť spája poetickou a hudobnou formou hodnoty i príbeh. Naživo ju môžete počuť 30. septembra na Slávnostnom ceremoniáli v HANT Aréne.

"Základnú hudobnú a textovú linku piesne Za hranicami som po častiach tvorila pár dní… Každý tvorí inak, ja najradšej s kusom papiera a s perom v ruke priamo za klavírom. Neskôr, keď boli text aj hudba hotové, sme sa všetci stretli, porozprávali o predstave a spoločne skúšali, hľadali celkovú formu piesne," hovorí autorka textu, hudby a interpretka Zuzana Eperješiová.

Spolu s celým tvorivým tímom našli v Titusovi prameň inšpirácie na to, aby mohla vzniknúť nová hymna blahorečenia: "Titus nás oslovil svojou odvahou a vytrvalosťou, dvoma veľmi dôležitými kvalitami muža, ktoré mu v spojení s obetujúcou sa láskou na jeho ceste viery pomohli dosiahnuť svätosť. Sú to tiež vlastnosti, ktoré sú v nás možno občas schované, ale Titus môže byť inšpiráciou, ako ich opäť objaviť," uvádza Zuzana Eperješiová.

Celý rozhovor so Zuzanou Eperješiovou nájdete na webe tituszeman.sk na TOMTO ODKAZE