aktuality

Z domova | | PR oddelenie

Ako sa vrátiť k vianočným reláciám Rádia Lumen?

Z domova

Známa speváčka zo susedných Čiech, Lucie Bílá, potešuje každoročne srdcia svojich priaznivcov podmanivými vianočnými vystúpeniami. Spolu s kňazom Martinom Šafárikom sa stali povzbudením pre všetkých, ktorí počúvali reláciu Darček ľuďom dobrej vôle na Štedrý deň o 10:30.

Ako môžu vyzerať Vianoce medzi väzňami? Pre mnohých z nás je to určite nepredstaviteľná vec. V relácii Medzi odsúdenými, ktorú sme odvysielali 25.12. o 14:00 sme sa o tom rozprávali s väzenským kaplánom v Nitre Petrom Hasarom.

Relácia Našli sme dobrých ľudí, ktorú sme odvysielali na Štefana 26.12. o 9:00 potešila všetkých, ktorí sledovali našu súťaž Preteky čnosti. 12 ľudí sme prekvapili výhrou zájazdu do Svätej Zeme a vyhrali naozaj tí najčnostnejší. Zmyslom súťaže bolo získať v hlasovaní čo najviac hlasov pre svoj príbeh o dobre, ktoré hlavné postavy v ňom vykonali. Vďaka Rádiu Lumen pôjdu do Svätej Zeme napríklad aj veriaci, ktorí nikdy neprekročili hranice Slovenska.

Duchovná obnova ako príprava na Vianoce s otcom Ľubomírom Gregom zaujala a myšlienky z nej sú aktuálne aj dnes. Redaktor Pavol Jurčaga pre vás vybral to najdôležitejšie, čo na obnove zaznelo a umiestnil do relácie Karmel, ktorú sme odvysielali v nedeľu 1.1.2017 večer o 20:30.

Počas Vianoc sme vám ponúkli ešte veľké množstvo špeciálnych relácií. K uvedeným a mnohým ďalším sa dostanete pohodlne cez náš archív. Všetky vianočné relácie hľadajte pod písmenom S v sekcii Špeciálne relácie. K duchovnej obnove sa môžete vrátiť v archíve relácie Karmel.