aktuality

Z domova | | PR oddelenie

Ako reagovali Lumenrodiny na vianočný darček?

Z domova

Vážený kolektív Rádia Lumen, 
ďakujeme za veľmi príjemné vianočné pozdravy a prekvapenie. Veľmi nás to dojalo, zároveň potešilo a obohatilo naše Vianoce. Želáme Vám pokojné a požehnané vianočné sviatky a do Nového roka veľa pracovných úspechov, radosti a lásky. S pozdravom rodina Jakubcová.Takto reagovala rodina z okresu Trenčín, ktorej členovia priznávajú, že nečakaný finančný dar im urobil o čosi štedrejšie Vianoce.

Deväťčlenná rodina Lazorová taktiež neskrývala radosť z prekvapenia. Milý pán riaditeľ, milí zamestnanci Rádia LUMEN, podporovatelia Lumenrodín. Veľmi nás prekvapil a nesmierne potešil vianočný darček, ktorým ste nás obdarili. Naozaj ste vyčarili úsmev na tvári nám i našim deťom. Vskutku si vážime vašu pozornosť i solidárnosť.”

Potreba zavďačiť sa štedrým darcom ich povzbudila k ďalším riadkom. “Uisťujeme vás aj štedrých darcov, že rovnako my, budeme na vás myslieť vo svojich modlitbách a vyprosovať vám dostatok síl od Ducha sv. a požehnania pre vašu záslužnú prácu nielen pre našu rodinu, ale i pre všetky rodiny na Slovensku. Nech je príchod nášho Spasilteľa povzbudením i pre vás a vašich blízkych,” napísala za všetkých pani Lazorová.

Počas kampane sme vo vysielaní avizovali, že chceme urobiť štedré Vianoce mnohodetným Lumenrodinám.  Pani Slávka z Piešťan preto ani len netušila, že prekvapenie čaká aj na ňu. Má totiž len jedného syna, o ktorého sa stará sama.

Počula som v rádiu o vašej vianočnej zbierke pre mnohodetné rodiny. Keď mi zrazu prišiel darček z Rádia Lumen ostala som šokovaná. Prečo ja? Veď ja mám len jedno dieťa!“ neskrývala dojatie pani Slávka.

Pán Ježiš na nikoho nezabúda. A určite nie na Vianoce. Pozná túžby malých detí a vie, čo potrebujú. Potom už len použije ľudí, aby ich zrealizovali. Asi tak by sa dalo zdôvodniť prečo sa Maximova kolobežka dostala k synovi pani Slávky, malému Martinkovi.

Je to milé, že kolobežka prišla od chlapčeka k chlapčekovi. Ďakujem veľmi pekne darcom, ktorí si na mňa a môjho syna spomenuli. Martinko si kolobežku želal. Chcela som mu ju kúpiť na jar. Keď Pán Boh požehnal mne, ja budem ďalej. Neviem ako inak to všetkým odplatiť. Som veľmi rada že vás mám. Rádio Lumen počúvam každý deň, priznáva Martinkova mama.

Pani Slávka dlho hľadala vhodné kresťanské spoločenstvo. Lumenrodiny jej túžbu naplnili. A my sme vďační nielen všetkým vianočným dobrodincom, ale najmä všetkým rodinám, ktoré sa každoročne zapájajú do nášho projektu Rádio LUMEN spája Lumenrodiny.

Prihlásiť sa môžete vyplnením dotazníka tu do 31. januára 2017. PRVÁ prihlásená rodina získa víkendový pobyt v obci Zuberec na Orave pre maximálne 7 osôb. Veríme, že aj tento rok sa zapojí veľké spoločenstvo rodín a my sa budeme znova snažiť spríjemniť vám celý nový rok.