aktuality

Novinka | | PR oddelenie

Aj takto prebiehal deň s Rádiom Lumen!

Novinka

11. ročník Dňa modlitieb a spoločenstva Rádia Lumen odštartoval ráno na Starých Horách. Po adorácii v miestnej bazilike sa veriaci spolu so sochou Panny Márie presunuli na Studničku. Tam sa im prihovoril Martin Šajgalík, ktorý najskôr "vyspovedal" otca Petra Staroštíka. Zaujímali ho najmä cesty za lurdskou a fatimskou Matkou Božou.

Programový riaditeľ Martin Šajgalík a o. Peter Staroštík

Pred modlitbou radostného ruženca sa veriacim prihovorila aj PR manažérka Rádia Lumen Andrea Kundrová, ktorá prvýkrát na verejnosti predstavila knihu príbehov Preteky čnosti. "Myslím, že všetci sme boli nesmierne prekvapení a zaskočení, aký obrovský záujem je o našu knihu. Dokonca sme neplánovane museli ísť do rádia po ďalšie kusy. Aj tie sa minuli ako čerstvé rožky," neskrýva radosť autorka projektu Andrea Kundrová.

Naši poslucháči a pútnici si pri stánku Rádia Lumen mohli zapísať aj umýsly modlitieb

Generálny vikár banskobystrickej diecézy Mons. Branislav Koppál v homílii upriamil pozornosť na podobenstvo o talentoch. Najmä o tom ako sa jeden zo sluhov rozhodol svoj talent zakopať. Bál sa. A tu vidí paralelu s dnešnou dobou. Strach. Strach zo záväzku - manželského, opatrovateľského, priateľského.

"Európa ma mnohé podmienky na rozvoj talentov, ale zároveň jej obyvatelia majú strach. No skutočná láska sa prejaví práve vtedy, ak dokážeme priniesť obetu a to práve svojim záväzkom. Nebojte sa venovať svoj "talent" pre dobrú vec a obetovať sa," povzbudil prítomných Mons. Branislav Koppál.

Generálny riaditeľ Rádia Lumen o. Juraj Spuchľák počas modlitby posvätného ruženca

Generálny riaditeľ Rádia Lumen o. Juraj Spuchľák slúžil ľuďom najskôr pri sviatosti zmierenia, neskôr spolu s ostatnými spolubratmi slúžil slávnostnú svätú omšu a ľuďom sa venoval aj v banskobystrickom štúdiu Rádia Lumen. " Dnes je to iné, lebo sa môžeme s našimi poslucháčmi stretnúť bezprostredne. Môžu nám dať spätnú väzbu a zároveň dozvedieť sa čo ich zaujíma z našej práce. Tešíme sa, že prišli," prezradil o. Juraj Spuchľák.

A naozaj ste sa zo záujmom pýtali a prezerali si naše štúdia, redakcie, ale i obzvlášť vzácne miesto - kaplnku Sv. Michala Archanjela, odkiaľ sme tento rok naživo vysielali modlitbu Korunky Božieho Milosrdenstva o 15:00. A práve vy, naši poslucháči, ste mali možnosť prehovoriť na mikrofón a vyskúšať si našu prácu.

V rádiovej kaplnke počas modlitby Korunky Božieho Milosrdenstva

V spojení sme boli aj s kolegami z Bratislavy a Banskej Bystrice počas celého popoludňajšieho vysielania, ktoré moderoval Ivo Novák.

Technik Peter Ondrejka poslucháčom vysvetľuje ako funguje náš vysielací systém

Ďalšie fotografie vám prinesieme v aktualizovanom vydaní tohto článku.